Tag zaistené fondy

Zaistené fondy sú medzi investormi veľmi populárne a obľúbené, nakoľko predstavujú takmer nulové riziko straty, ale zároveň garantujú menší výnos. Zaistené fondy fungujú svojou podstatou fungujú ako termínované vklady.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Komentár: Toto by mohli byť top investície roka 2021
  Finančné trhy sú v pozitívnom rozpoložení potom, čo viaceré spoločnosti vyvinuli vysoko účinné vakcíny na koronavírus s možným očkovaním už začiatkom roku 2021. Ďalším faktorom je, že Trump ustúpil a začalo predávanie moci na nového amerického prezidenta Joe Bidena.
 • Komentár: Ktoré akcie budú na Slovensku klesať v prípade druhej koronakrízy?
  Vývoj globálnej ekonomiky ako aj obchodných inštrumentov na burze neustále bojuje s obavami z efektu dopadov pandémie, jej šírením ako aj možnou druhou vlnou, ktorá by sa podľa predpokladu odborníkov mohla rozšíriť už na jeseň.
 • Investičné fondy: aké sú príležitosti a riziká investovania?
  Slováci čoraz viac objavujú možnosti investovania do podielových fondov. Mnohí však pri ich využívaní stále robia chyby, vďaka ktorým sa oberajú o peniaze. Podielové fondy sú pritom dlhoročne jeden z najlepších investičných prostriedkov. Treba ich však využívať správne.
 • Komentár: Obrovský rast peňažných fondov predznamenáva recesiu
  Peňažný trh v USA (teda trh s finančnými inštrumentmi splatnými do jedného roka) zažíva najlepšie časy za posledných osem rokov. Aj napriek rastu akcií na nové maximá v USA a rastu výnosov prúdilo v minulom týždni obrovské množstvo kapitálu práve do peňažných fondov.