Tag zánik firmy
Firma môže zaniknúť dvoma spôsobmi. Spoločnosť sa môže zrušiť, respektíve dobrovoľne zrušiť bez likvidácie a nútene zrušiť s likvidáciou. Peniaze, ktoré sa získajú rozpredaním majetku firmy sa použijú na vyplatenie finančných záväzkov spoločnosti. Likvidačné údaje sa zaznamenávajú do Obchíodného registra a samotného likvidátora určuje štatutárny orgán. Firma zaniká vymazaním z OR alebo zrušením
živnosti.
Súvisiace tagy
Súvisiace správy
-
Oneskorené riešenie úpadku: hrozí vám pokuta aj trestné stíhanie
Za včasné podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu sú okrem dlžníka zodpovedné aj jeho štatutárne orgány - v s.r.o. napríklad jej konatelia. Kedy treba návrh podať a ako sa zodpovednosti vyhnúť?
-
Dočasná ochrana podnikateľov: pre koho je určená a aké má výhody?
Podnikatelia môžu už dlhšie žiadať o dočasnú ochranu; od januára 2021 už nie je podmienkou pre jej poskytnutie vznik finančných ťažkostí kvôli COVID-19. Čo musí žiadateľ splniť a aké benefity ochrana prináša?
-
COVID‑19 a podnikanie: ako zmierniť dopad krízy na zmluvné vzťahy
Pandémia nákazy koronavírusom prináša problémy aj s plnením podnikateľských záväzkov. Aký vplyv majú aktuálne obmedzenia na práva a povinnosti medzi zmluvnými partnermi?
-
Ako odhaliť podvodníka odberateľa? Z roka na rok ich pribúda
Európsky prieskum ukazuje na podvodníkov, ktorí sa vyznačujú rovnakými metódami.
-
Crowdfundingové platformy na Slovensku a v Českej republike (porovnanie)
Slovenský a český trh tiež ponúka pomerne veľké množstvo crowdfundingových platforiem. Väčšina z nich však bojuje o prežitie alebo pomaly zaniká. V článku sme porovnali najväčšie a najúspešnejšie platformy z našich končín.
-
Crowdfunding je jednou z možností, ako odštartovať svoje podnikanie bez banky alebo investora
Crowdfunding, vo veľmi zjednodušenom preklade hromadné financovanie, je inovatívny spôsob získavania finančnej podpory na rôzne projekty či podnikanie. V podstate ide o zbierku, kde ľudia prispievajú väčšou alebo menšou čiastkou na váš projekt alebo štart zaujímavého podnikateľského nápadu.
-
Môže zamestnávateľ zakázať odbory?
Aj vy môžete výrazne ovplyvniť pracovné podmienky na vašom pracovisku. Čítajte, akými spôsobmi sa možno podieľať na rozhodovaní vášho zamestnávateľa.
-
Mešká dlžník s platením? 4 nároky veriteľa, ktoré sú s tým spojené
Dátum splatnosti by sa nemal určovať len podľa faktúry a aj krátke omeškanie dlžníka vám môže vyniesť viac, než 40 eur. Čítajte, čo treba vedieť o vymáhaní pohľadávok z podnikania.
-
Kreatívne vouchere môžu podnikateľom pokryť až 50 % nákladov na rozvoj. Záujem prejavilo vyše 990 subjektov
Reč je o národnom projekte Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry s názvom Vytvor.me.
-
Konatelia s.r.o. – nezabudli ste si splniť svoje povinnosti?
Môže valné zhromaždenie konateľovi zakázať uzatváranie určitých zmlúv? Ako konatelia rozhodujú, ak ich je viac? Odpovede a veľký prehľad práv a povinností konateľov s.r.o. nájdete v článku.
-
Slovenky vs. Češky v top manažmente firiem (porovnanie)
Takmer tretinu slovenských firiem ovládajú, alebo z pozície konateľky či predsedníčky predstavenstva riadia ženy.
-
Ako si založiť s.r.o. v roku 2019
Ak má byť tento rok rokom, kedy si založíte svoju prvú vlastnú firmu, tak máme pre vás návod, ktorý vám pomôže založiť eseročku rýchlo a jednoducho.
-
5 nevýhod outsourcingu, s ktorými musia firmy počítať
Outsourcing je trend, ktorý vyžívajú hlavne malé a stredné firmy v snahe znížiť si náklady fungovania. Navyše, jeho popularite nahráva aj stav na pracovnom trhu. Okrem množstva výhod však so sebou prináša aj isté problémy.
-
Ako vyzerá profil slovenského milionára
Bohatší Slováci sa už dlhodobo odkláňajú od konzervativizmu a vyhľadávajú skôr investovanie do stavebných pozemkov.
-
V ktorom kraji krachuje najviac firiem?
Najviac rizikových spoločností sa podľa aktuálnych údajov vyskytuje na Západnom Slovensku.