Tag zdravotný dotazník

Pri uzatváraní životného poistenia sa väčšinou vypĺňa aj zdravotný dotazník. Jeho obsah je nadstavený tak, aby v ňom bol uvedený váš aktuálny zdravotný stav, predchádzajúce choroby a predpokladané dedičné ochorenia. V tomto bode poistnej zmluvy je veľmi dôležite vyplniť ho správne a pravdivo, nakoľko sa môže stať, že klientovi pri reálnej poistnej udalosti poisťovňa odmietne poistné plnenie kvôli chybe alebo zamlčaniu práve v zdravotnom dotazníku.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Príspevok na opatrovanie člena rodiny. Ako ho vybaviť?
  Život niekedy prináša zložité situácie. Jednou z nich je, ak niekto z rodiny ťažko ochorie a vyžaduje celodennú starostlivosť, teda viac ako osem hodín denne. Ide v podstate o prácu na plný úväzok, ktorý sa štát snaží aspoň do istej miery kompenzovať príspevkom na opatrovanie.
 • Čo všetko prepláca zdravotná poisťovňa u zubára
  Poplatky u zubára nepatria medzi najlacnejšie výdavky, práve naopak, sú na opačnom konci finančnej hitparády. Čo všetko si teda musíte ako pacient platiť zo svojho a čo vám preplatí poisťovňa?
 • Ako si vypočítať PN-ku
  Ste zamestnancom alebo živnostníkom a potrebujete si informatívne vypočítať náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti? Ukážeme vám, ako na to.
 • Kontrola zo Sociálnej poisťovne cez víkend? Takto môžete prísť o stovky eur
  Maródujete a chystáte sa cez víkend napríklad pracovať na záhrade? Riskujete, že prídete o peniaze za "péenku". Kontrola zo Sociálnej poisťovne vás môže prekvapiť aj v sobotu či v nedeľu a pokuta môže vyjsť aj stovky eur.
 • Koľko stojí pohreb a čo všetko je potrebné vybaviť
  Smrť blízkeho zasiahne každú rodinu psychicky, ale aj finančne. Ceny pohrebných služieb sa síce menia v závislosti od miest a obcí, no náklady na pohreb takmer všade presahujú výšku tisíc eur. Okrem toho sa nevyhnete množstvu "vybavovačiek"". Čo všetko vás čaká si povieme v riadkoch nižšie.
 • Kedy má zamestnanec nárok na ošetrovné (OČR)?
  V článku sa pozrieme na to, kedy má zamestnanec nárok na ošetrovné, aká je jeho výška a koľko dní môže trvať.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.