Tag zmiešané fondy

Zmiešaný fond je druh podielového fondu, v ktorom sa spravidla nachádzajú akcie a rizikovejšie dlhopisy. Zároveň je však pomer akcií v takomto fonde o niečo vyšší. Tento druh fondu je výhodný hlavne pre investorov, ktorý chcú investovať, ale nemajú čas sa o to starať.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

  • Komentár: Toto by mohli byť top investície roka 2021
    Finančné trhy sú v pozitívnom rozpoložení potom, čo viaceré spoločnosti vyvinuli vysoko účinné vakcíny na koronavírus s možným očkovaním už začiatkom roku 2021. Ďalším faktorom je, že Trump ustúpil a začalo predávanie moci na nového amerického prezidenta Joe Bidena.
  • Investičné fondy: aké sú príležitosti a riziká investovania?
    Slováci čoraz viac objavujú možnosti investovania do podielových fondov. Mnohí však pri ich využívaní stále robia chyby, vďaka ktorým sa oberajú o peniaze. Podielové fondy sú pritom dlhoročne jeden z najlepších investičných prostriedkov. Treba ich však využívať správne.
  • Komentár: Obrovský rast peňažných fondov predznamenáva recesiu
    Peňažný trh v USA (teda trh s finančnými inštrumentmi splatnými do jedného roka) zažíva najlepšie časy za posledných osem rokov. Aj napriek rastu akcií na nové maximá v USA a rastu výnosov prúdilo v minulom týždni obrovské množstvo kapitálu práve do peňažných fondov.