Tag zúčtovanie dane

Ročné zúčtovanie dane je zjednodušená forma podania daňového priznania, ktorú za vás robí zamestnávateľ. Ak vám vznikne nárok na preplatok dane alebo daňový bonus, túto čiastku dostanete v rámci ďalšej výplaty.

Súvisiace tagy

Súvisiace správy

 • Všetko, čo potrebujete vedieť o systéme eKasa
  Systém eKasa funguje v ostrej prevádzke pre nových podnikateľov a dobrovoľníkov už od začiatku apríla. Od 1. júla 2019 musia byť v systéme povinne pripojení už všetci podnikatelia s registračnou pokladnicou.
 • Ročné zúčtovanie dane 2019 (keď daňové priznanie za vás urobí zamestnávateľ)
  Ak počas zdaňovacieho obdobia 2018 plynuli vaše príjmy len zo závislej činnosti (zo zamestnania), môžete svojho zamestnávateľa požiadať o tzv. ročné zúčtovanie dane. Zamestnávateľ prakticky vykoná daňové priznanie za vás a vy máte „o starosť menej“.
 • Daň za psa: Koľko a kedy sa platí
  Daň za svojho štvornohého miláčika už nemusíte platiť do konca januára ako kedysi. Kedy a koľko treba platiť? Spravili sme prehľadný súhrn.
 • Kto potrebuje vaše dane? Rozhodnite sami!
  Uvažujete, či a komu venovať svoje 2 % z daní? Váhate, či to má vôbec zmysel? Tak vedzte, že v minulom roku získali neziskové organizácie, občianske združenia a nadácie 64 miliónov eu od viac ako 800 tisíc daňovníkov.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním naších služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie.