Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Čo je mladomanželský úver

Mladomanželský úver resp. mladomanželská pôžička sa poskytuje manželom. Teda prvá základná podmienka pre poskytnutie tohto úveru je uzavretie manželstva. Na úverovej zmluve budú tak obaja manželia vystupovať ako jeden hlavný dlžník.

Štátny príspevok pre mladomanželov

Mladomanželský úver, alebo pôžička je podporovaný štátom takzvaným štátnym príspevkom.

Štátnym príspevkom sa tak rozumie percento, o ktoré štát znižuje výšku úrokovej sadzby určenú v zmluve o mladomanželskom úvere.

Pre rok 2014 je tento štátny príspevok vo výške 3 %.  Aby však mohla banka poskytnúť takýto úver, musí aj ona sama prispieť tzv. „príspevkom banky“.

Príspevok banky  tak bude v rovnakej výške ako je štátny príspevok, pričom najmenej môže byť 1,5 %. 

Banka sa však sama rozhodne, či bude takýto úver poskytovať alebo nie. Takže v prípade, že nebude chcieť sama poskytovať takýto príspevok, nebude mladomanželskú úver ani v jej ponuke produktov. Preto sa môže stať, že nie v každej banke si budete môcť mladomanželský úver zjednať.

Výhoda oproti hypotéke so štátnym príspevkom pre mladých

Výhodou v porovnaní so štátnym príspevkom k hypotéke pre mladých je, že znížená úroková sadzba bude platiť počas celej lehoty splatnosti, pričom pri hypotéke sa zníženie poskytuje len na 5 rokov. Mladomanželský úver môžete za tak výhodných podmienok získať aj na dlhšiu dobu.


Reklama
Reklama
Reklama

Aktuálna problematika

00101

Kalkulačka: Stravné na služobnej ceste

Vypočítajte si výšku stravného pri pracovnej ceste.
 
00159

Aký bude váš vianočný príspevok 2017

Vypočítajte si výšku vianočného príspevku na našej kalkulačke! Kedy máte nárok na príplatok.
 

Správa o nehode - európsky formulár

Stiahnite si formulár aj s návodom, ako ho vyplniť.
Toto tlačivo by malo byť súčasťou výbavy každého motorového vozidla.
 

Aktuálne články Finance.sk

Vianočný dôchodok dostane tento rok viac dôchodcov

25.09.2017

Vianočný príspevok dostanú v decembri aj ľudia, ktorým ho vlani zamietli.

Airbnb: plusy a mínusy

25.09.2017

Cestovanie na vlastnú päsť a zabezpečenie ubytovania prostredníctvom služby Airbnb je spojené s veľkým možstvom pozitív. Airbnb ale nemusí vyhovovať každému. Zisťovali sme výhody a nevýhody tejto služby. 

Zdarma Wi-Fi v MHD funguje už 5 rokov. Viete, ako sa k nej dostať?

22.09.2017

Bezplatné Wifi je v päťdesiatich bratislavských autobusoch už vyše 5 rokov, za ten čas ho využili už milióny cestujúcich. Podobne je to aj v iných slovenských mestách.

Aké chyby robia ľudia pri žiadostiach o zelené poukážky

21.09.2017

Poukážky na zelené zariadenia prepláca Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) po kontrole kompletnej dokumentácie alebo až po preverení inštalácie priamo v domácnosti. Mnohé domácnosti na to doplatili.
Reklama