Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

3 dôvody prečo sporiť na termínovanom vklade

11.04.2016  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Ak máte voľnú hotovosť a viete, že by ste si ju mohli na určitú dobu odložiť, prečo nevyužiť sporenie? Jednou za zaujímavých možností, ako výhodnejšie sporiť, sú práve termínované vklady.

Porovnanie bežných účtov

Dane a príjmy zo zahraničia, zamedzenie dvojitého zdanenia, daňový (ne)rezident, rozhraničovacie kritéria.

Kalkulačka bežných účtov

Máte otázky, ktoré sa týkajú vašich daní a mzdy? Pýtajte sa bezplatne v našej online daňovej poradni.

Kurzové lístky

Aká je vaša čistá mzda? Koľko zaplatíte na zdravotnom a sociálnom poistení? Vypočítajte si na našej mzdovej kalkulačke.

termínované vklady: porovnanie

Aké sú aktuálne úrokové sadzby na termínovaných vkladoch? Čo by ste o "termiňákoch" mali vedieť.

Porovnanie sporiacich účtov

Čo oplyvňuje výšku vašej čistej mzdy? Aké vysoké sú odvody na sociálne a zdravotné poistenie? Aký vysoký je daňový bonus.

Úverový register

Ak ste v tomto roku predali dom, byt,či inú nehnuteľnosť, možno budete musieť odviesť daň z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti.

Mladomanželské úvery

Prinášame vám formuláre a  tlačivá  k daňovému priznaniu, ktoré si môžete stiahnuť do vášho počítača a vyplnené odovzdať na daňový úrad.

Porovnanie seniorských účtov

Hľadáte zákon o dani z príjmov, či DPH, živnostenský zákon, občiansky zákonník alebo zákonník práce? Stiahnite si ich aktuálne platné znenie.

Študentské bežné účty

Pracovali ste v zahraničí a potrebujete prepočítať vaše príjmy na eurá do daňového priznania? Prinášame priemerné hodnoty kurzu zahraničnej meny voči euru.

Formuláre a žiadosti

Kúpili ste si nehnuteľnosť? Ako postupovať ďalej? Musíte platiť daň? Kedy, komu a koľko? Máme pre vás praktické informácie.

Zákony na stiahnutie

Kto si môže uplatniť daňový bonus? Aká je výška na mesiac a aká na rok? Ako sa určí daňový bonus? Aké su podmienky, pri ukončení štúdia?

Zoznamy bánk a sporiteľní

Predĺžte si lehotu až o 6 mesiacov. Prinášame vám vzor oznámenia, stačí vyplniť a poslať na daňový úrad

Reklama
Reklama

POPISEK Najlepší podnikateľský účet na Slovensku

Zadarmo: všetky platby v EUR v rámci SEPA vrátane trvalých príkazov, Internetbanking, Smartbanking, platobná karta, API bankovníctvo, hotovostné operácie.

Reklama

Ako vychádzajú sviatky 2016 v Česku, Maďarsku, Poľsku a Rakúsku

28.12.2015  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

V strednej Európe patrí Slovensko medzi krajiny s najväčším počtom sviatkov.  S pätnástimi voľnými dňami nasleduje Slovensko južný sused Rakúsko. V Českej republike pribudne jeden nový sviatok.

Nedostali ste vianočný príspevok? Dôvodov môže byť viac!

16.12.2015  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Poberáte dôchodok a ešte ste nezískali vianočný príspevok, alebo je ten váš nižší? Prečítajte si o dôvodoch, kedy naň nárok nemáte. Ako získať vianočný príspevok? 

Šesť zmien, ktoré podnikateľom prinesie rok 2016

14.12.2015  |  Barbora Magočová  |  Finance.sk

Aké zmeny právnych predpisov prinesie podnikateľom rok 2016? Čítajte, čo vás budúci rok čaká a neminie a aké novinky môžete využiť vo svoj prospech.

Aktuálne o bankách, vkladoch a sporení

Fio banka organizuje investičné vzdelávanie pre verejnosť

28.04.2016

Základné investičné pojmy, fungovanie kapitálových trhov, spôsoby zhodnotenia financií na burzách a nielen to, tvorí obsah projektu Škola investovania, ktorý usporadúva Fio banka. Registrácia aj účasť na seminároch sú úplne zadarmo.

Fio banka umožňuje otvoriť si účet online prostredníctvom kuriéra

28.04.2016

Fio banka ponúka otvorenie osobného účtu z akéhokoľvek miesta na Slovensku bez nutnosti osobnej návštevy pobočky alebo posielania zmlúv poštou. Dokumenty na podpis privezie zadarmo kuriér.

Slovenská sporiteľňa vydáva hypotekárne záložné listy s pevnou ročnou úrokovou sadzbou 1,00 %

14.04.2016

Slovenská sporiteľňa dnes začala s predajom hypotekárnych záložných listov určených pre verejnosť. Ich výhodou je garancia pevného výnosu a možnosť kedykoľvek ich zobchodovať a získať tak hotovosť. 

Interview

Stefan_Panenka_100x150.jpg Panenka: Termínované vklady sú jednoduché, bezpečné a spadajú pod ochranu vkladov

"Ako prvú by si ľudia mali zodpovedať otázku, na ako dlho môžu zaviazať peniaze, ktoré sa chystajú vložiť či investovať,"  vysvetľuje Štefan Panenka, riaditeľ odboru produktov Slovenskej sporiteľne.