Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Je hypotéka pre mladých výhodnejšia na 20 alebo 30 rokov?

23.05.2016  |  redakcia  |  Finance.sk

Môže byť hypotéka na 30 rokov výhodnejšia než na kratšiu dobu? Ako je to s hypotékou pre mladých? Vy sa pýtate, my odpovedáme. Vložte svoje otázky do našej bezplatnej poradne Financovanie bývania, alebo listujte už v zodpovedaných otázkach.

Porovnanie hypotéky pre mladých

Prinášame Vám porovnanie úrokov a poplatkov hypoték pre mladých,ktoré ponúkajú banky. Všetko o hypotéke pre mladých!

Poradňa: financovanie bývania

Ako získať hypotéku, s akými poplatkami, kedy máte nárok na štátny príspevok? Pýtajte sa bezplatne v našej online poradni.

Kalkulačka najlepšia hypotéka

Aká je vaša čistá mzda? Koľko zaplatíte na zdravotnom a sociálnom poistení? Vypočítajte si na našej mzdovej kalkulačke.

Porovnanie stavebného sporenia

Hľadáte praktické o tom, ako správne vyplniť daňové priznanie, aká je výška daňového bonusu, nezdaniteľných častí...

Všetko o hypotékach

Čo oplyvňuje výšku vašej čistej mzdy? Aké vysoké sú odvody na sociálne a zdravotné poistenie? Aký vysoký je daňový bonus.

Banková ombudsmanka

Ak ste v tomto roku predali dom, byt,či inú nehnuteľnosť, možno budete musieť odviesť daň z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti.

Porovnanie úverov zo stavebka

Prinášame vám formuláre a  tlačivá  k daňovému priznaniu, ktoré si môžete stiahnuť do vášho počítača a vyplnené odovzdať na daňový úrad.

Porovnanie hypoték

Hľadáte zákon o dani z príjmov, či DPH, živnostenský zákon, občiansky zákonník alebo zákonník práce? Stiahnite si ich aktuálne platné znenie.

Kalkulačka stavebnej prémie

Pracovali ste v zahraničí a potrebujete prepočítať vaše príjmy na eurá do daňového priznania? Prinášame priemerné hodnoty kurzu zahraničnej meny voči euru.

Formuláre a žiadosti

Kúpili ste si nehnuteľnosť? Ako postupovať ďalej? Musíte platiť daň? Kedy, komu a koľko? Máme pre vás praktické informácie.

Zákony na stiahnutie

Kto si môže uplatniť daňový bonus? Aká je výška na mesiac a aká na rok? Ako sa určí daňový bonus? Aké su podmienky, pri ukončení štúdia?

Zoznamy bánk a sporiteľní

Predĺžte si lehotu až o 6 mesiacov. Prinášame vám vzor oznámenia, stačí vyplniť a poslať na daňový úrad

Reklama
Reklama
Reklama

Prieskum: Ceny realít v Nemecku vzrastú až o štyri percenta

04.05.2016  |  ČTK  |  Finance.sk

Ceny nehnuteľností v Nemecku sa v tomto roku zvýšia o tri až štyri percentá, a to navzdory rastúcej stavebnej aktivite. Vyplýva to z prieskumu nemeckej stavebnej sporiteľne LBS.

Nemýľte si mladomanželskú pôžičku s hypotékou!

26.04.2016  |  Lenka Vyplašilová  |  Finance.sk

V médiách sa často skloňujú pojmy hypotéka pre mladých či mladomanželská pôžička. Stáva sa, že tieto dva pojmy bývajú myľne zamieňané v domnienke, že ide o jeden a ten istý produkt. Ktorý je teda ktorý a aký je ich účel? Zamerali sme sa na hlavné rozdiely. 

Hypotéku pre mladých teraz môže získať najviac mladých za celý rok

19.04.2016  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Nedosiahli ste minulý rok na štátny príspevok pre mladých? Teraz by sa vám to podariť mohlo. Príjmová hranica je od 1.4. zase vyššia. Dlho však neváhajte, lebo so začiatkom prázdnin sa bude opäť znižovať.

Aktuálne o hypotékach a trendoch v bývaní

Jarná hypotekárna revolúcia vo Fio banke

02.05.2016

Fio banka prichádza s výraznou premenou svojej hypotéky a prináša záujemcom o vlastné bývanie mnoho vylepšení a noviniek. Medzi tie hlavné patrí možnosť znížiť si mesačné splátky vďaka Hyposporiacemu kontu, a to úplne zadarmo, navýšenie zliav z úrokovej sadzby za refinancovanie a kúpu nehnuteľnosti alebo možnosť kedykoľvek predčasne splatiť celú hypotéku naraz alebo akúkoľvek jej časť bez poplatkov a sankcií.

Fio banka organizuje investičné vzdelávanie pre verejnosť

28.04.2016

Základné investičné pojmy, fungovanie kapitálových trhov, spôsoby zhodnotenia financií na burzách a nielen to, tvorí obsah projektu Škola investovania, ktorý usporadúva Fio banka. Registrácia aj účasť na seminároch sú úplne zadarmo.

Fio banka umožňuje otvoriť si účet online prostredníctvom kuriéra

28.04.2016

Fio banka ponúka otvorenie osobného účtu z akéhokoľvek miesta na Slovensku bez nutnosti osobnej návštevy pobočky alebo posielania zmlúv poštou. Dokumenty na podpis privezie zadarmo kuriér.

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.