Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Bageterie Boulevard: Zdravý fastfood

20.06.2016  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

"Chceme ľuďom priniesť inú formu rýchleho stravovania, chceme im ukázať, že sa dá najesť rýchlo, ale i zdravo a kvalitne," hovorí riaditeľka rozvoja a franšízingu českého reťazca Bageterie Boulevard Markéta Krejčíková.

Porovnanie hypotéky pre mladých

Prinášame Vám porovnanie úrokov a poplatkov hypoték pre mladých,ktoré ponúkajú banky. Všetko o hypotéke pre mladých!

Poradňa: financovanie bývania

Ako získať hypotéku, s akými poplatkami, kedy máte nárok na štátny príspevok? Pýtajte sa bezplatne v našej online poradni.

Kalkulačka najlepšia hypotéka

Aká je vaša čistá mzda? Koľko zaplatíte na zdravotnom a sociálnom poistení? Vypočítajte si na našej mzdovej kalkulačke.

Porovnanie stavebného sporenia

Hľadáte praktické o tom, ako správne vyplniť daňové priznanie, aká je výška daňového bonusu, nezdaniteľných častí...

Všetko o hypotékach

Čo oplyvňuje výšku vašej čistej mzdy? Aké vysoké sú odvody na sociálne a zdravotné poistenie? Aký vysoký je daňový bonus.

Banková ombudsmanka

Ak ste v tomto roku predali dom, byt,či inú nehnuteľnosť, možno budete musieť odviesť daň z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti.

Porovnanie úverov zo stavebka

Prinášame vám formuláre a  tlačivá  k daňovému priznaniu, ktoré si môžete stiahnuť do vášho počítača a vyplnené odovzdať na daňový úrad.

Porovnanie hypoték

Hľadáte zákon o dani z príjmov, či DPH, živnostenský zákon, občiansky zákonník alebo zákonník práce? Stiahnite si ich aktuálne platné znenie.

Kalkulačka stavebnej prémie

Pracovali ste v zahraničí a potrebujete prepočítať vaše príjmy na eurá do daňového priznania? Prinášame priemerné hodnoty kurzu zahraničnej meny voči euru.

Formuláre a žiadosti

Kúpili ste si nehnuteľnosť? Ako postupovať ďalej? Musíte platiť daň? Kedy, komu a koľko? Máme pre vás praktické informácie.

Zákony na stiahnutie

Kto si môže uplatniť daňový bonus? Aká je výška na mesiac a aká na rok? Ako sa určí daňový bonus? Aké su podmienky, pri ukončení štúdia?

Zoznamy bánk a sporiteľní

Predĺžte si lehotu až o 6 mesiacov. Prinášame vám vzor oznámenia, stačí vyplniť a poslať na daňový úrad

Reklama
Reklama
Reklama

Riešite, akú dobu splatnosti hypotéky si nastaviť? Poradíme vám!

15.06.2016  |  Lenka Vyplašilová  |  Finance.sk

Hypotéka je spravidla beh na dlhú trať a mnoho žiadateľov rieši dilemu, aká je ideálna doba jej splatnosti. Od nej totiž závisí, do akej miery financovanie bývania ovplyvní váš rodinný rozpočet.

Hypotekárny trh v Európe zažíva reštart. Čo to znamená pre Slovákov?

13.06.2016  |  Marek Mittaš  |  Finance.sk

Historicky najnižšie úroky na hypotékach a rast zamestnanosti  rozdúchali chladnúcu pahrebu na realitnom trhu. To sa odrazilo aj na cene nehnuteľností. Slovensko sa rýchlym tempom vyštveralo do prvej desiatky cenových lídrov Európskej únie a zhodnotenie bytových stavieb sa očakáva aj v budúcnosti.

Aká fixácia úrokovej sadzby je pri hypotéke najlepšia?!

30.05.2016  |  Lenka Vyplašilová  |  Finance.sk

Mnoho žiadateľov o hypotéku rieši dilemu, akú dĺžku fixácie úrokovej sadzby zvoliť. Tejto otázke sa pri žiadosti o hypotéku nevyhnete. Aká fixácia je ale najvýhodnejšia? Kedy zvoliť kratšiu, a kedy naopak, dlhšiu dobu fixácie úrokovej sadzby? Poradíme vám!

Aktuálne o hypotékach a trendoch v bývaní

Fio banka znižuje úrokové sadzby hypoték

27.05.2016

Fio banka pokračuje vo vylepšovaní svojho úveru na bývanie. Po tom, ako predstavila jarnú hypotekárnu revolúciu, prichádza s ďalšou novinkou, tentokrát so znížením úrokových sadzieb, ktoré sú teraz dostupné od 1,48 % pre trojročnú fixáciu.

Jarná hypotekárna revolúcia vo Fio banke

02.05.2016

Fio banka prichádza s výraznou premenou svojej hypotéky a prináša záujemcom o vlastné bývanie mnoho vylepšení a noviniek. Medzi tie hlavné patrí možnosť znížiť si mesačné splátky vďaka Hyposporiacemu kontu, a to úplne zadarmo, navýšenie zliav z úrokovej sadzby za refinancovanie a kúpu nehnuteľnosti alebo možnosť kedykoľvek predčasne splatiť celú hypotéku naraz alebo akúkoľvek jej časť bez poplatkov a sankcií.

Fio banka organizuje investičné vzdelávanie pre verejnosť

28.04.2016

Základné investičné pojmy, fungovanie kapitálových trhov, spôsoby zhodnotenia financií na burzách a nielen to, tvorí obsah projektu Škola investovania, ktorý usporadúva Fio banka. Registrácia aj účasť na seminároch sú úplne zadarmo.

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.