Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Budete na dôchodku starý, chudobný a chorý?

28.07.2016  |  Petr Hechtberger  |  Finance.sk

Áno, takto môžete dopadnúť, keď sa necháte iba unášať vplyvom politických rozhodnutí, marketingových ťahov finančných inštitúcií, neodbornosťou finančných „poradcov“ a poisťovákov a ich zavádzajúcimi praktikami.

Prídavky na dieťa

Dane a príjmy zo zahraničia, zamedzenie dvojitého zdanenia, daňový (ne)rezident, rozhraničovacie kritéria.

Všetko o rodičovskom príspevku

Máte otázky, ktoré sa týkajú vašich daní a mzdy? Pýtajte sa bezplatne v našej online daňovej poradni.

Kalkulačka dôchodkový vek

Aká je vaša čistá mzda? Koľko zaplatíte na zdravotnom a sociálnom poistení? Vypočítajte si na našej mzdovej kalkulačke.

Absolventská prax

Hľadáte praktické o tom, ako správne vyplniť daňové priznanie, aká je výška daňového bonusu, nezdaniteľných častí...

Materská dovolená

Čo oplyvňuje výšku vašej čistej mzdy? Aké vysoké sú odvody na sociálne a zdravotné poistenie? Aký vysoký je daňový bonus.

Druhý dôchodkový pilier

Ak ste v tomto roku predali dom, byt,či inú nehnuteľnosť, možno budete musieť odviesť daň z prevodu vlastníctva nehnuteľnosti.

Dávka v nezamestnanosti

Prinášame vám formuláre a  tlačivá  k daňovému priznaniu, ktoré si môžete stiahnuť do vášho počítača a vyplnené odovzdať na daňový úrad.

Zákony na stiahnutie

Hľadáte zákon o dani z príjmov, či DPH, živnostenský zákon, občiansky zákonník alebo zákonník práce? Stiahnite si ich aktuálne platné znenie.

Tretí dôchodkový pilier

Pracovali ste v zahraničí a potrebujete prepočítať vaše príjmy na eurá do daňového priznania? Prinášame priemerné hodnoty kurzu zahraničnej meny voči euru.

Formuláre a žiadosti

Kúpili ste si nehnuteľnosť? Ako postupovať ďalej? Musíte platiť daň? Kedy, komu a koľko? Máme pre vás praktické informácie.

Daňový bonus

Kto si môže uplatniť daňový bonus? Aká je výška na mesiac a aká na rok? Ako sa určí daňový bonus? Aké su podmienky, pri ukončení štúdia?

Všetko o vianočnom príspevku

Predĺžte si lehotu až o 6 mesiacov. Prinášame vám vzor oznámenia, stačí vyplniť a poslať na daňový úrad

Reklama
Reklama
Reklama

Rodičia sú povinní platiť výživné aj dospelým deťom

11.07.2016  |  Barbora Magočová  |  Finance.sk

O plnení vyživovacej povinnosti rodičov k deťom kolujú rôzne mýty. Najčastejším omylom je, že dieťa musíte živiť len do jeho osemnástky, prípadne do ukončenia vysokoškolského štúdia. Ako to však naozaj je?

Ako získať dávky na deti v Českej republike 2.diel

08.07.2016  |  Michal Ruml, Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Systém podpory rodiny je na Slovensku aj v Českej republike veľmi podobný. Rozdiely sú najmä vo výške dávky. V prípade, že žijete a pracujete v Českej republike máte väčšinou nárok  práve na tie české:porodné, vyrovnávajúci príspevok v tehotenstve, prídavky na deti.

Ako získať dávky na deti v Českej republike 1.diel

07.07.2016  |  Michal Ruml, Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Systém podpory rodiny je na Slovensku aj v Českej republike veľmi podobný. Rozdiely sú najmä vo výške dávky. V prípade, že žijete a pracujete v Českej republike máte väčšinou nárok  práve na tie české: materské a rodičovský príspevok.

Aktuálne o dávkach a dôchodkoch

Medzinárodný deň finančnej gramotnosti: NN Slovensko podporuje finančné vzdelávanie mladých ľudí

08.09.2015

Štatistiky hovoria, že finančná gramotnosť na Slovensku je nízka. Zadlženie Slovákov v posledných rokoch výrazne rastie a podľa prepočtov NBS sa týmto tempom dostaneme za dva roky medzi najzadlženejšie krajiny regiónu.

Fio banka začala poskytovať kontokorenty

08.10.2014

Ku svojim osobným a podnikateľským účtom teraz Fio banka ponúka finančnú rezervu v podobe kontokorentu. Klienti si môžu vybrať z 3 rôznych taríf podľa toho, ktorý je pre nich najvýhodnejší.

Nová pobočka Fio banky v Trenčíne

09.09.2014

Fio banka ponúka svoje služby bez poplatkov v ďalšom meste. Od pondelka 8.9. pre klientov sprístupnila novú pobočku v Trenčíne, v poradí už deviatu na Slovensku.

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.