Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Výtlky na cestách. Ako zvládnuť nehodu a uplatniť si škodu?

15.02.2017  |  Marek Mittaš  |  Finance.sk

Výtlkom sa často nedá vyhnúť a na svedomí majú poškodenia aj nehody. 

Poistenie na hory

Kde a ako sa dá zjednať poistenie na hory, aká je cena poistenia, čo musíte zaplatiť horskej službe pri zásahu?

Poistenie domácnosti

Na aké predmety a vybavenie bytu sa vzťahuje poistenie domácnosti? Aká je výška poistenia domácnosti?

Všetko o životnom poistení

Aké je vhodné životné poistenie? Kapitálové, úrazové, investičné? Zorientovať v problematike vám pomôžu naše praktické abecedy.

Cestovné poistenie

Ako si zriadiť cestovné poistenie a čo všetko by ste o "cestovku" mali vedieť? Aká je jeho cena a čo ju ovplyvňuje?

Poistenie domu a bytu

Ako si poistiť domu, čo ovplyvňuje cenu poistného, proti akým rizikám poistiť dom, tipy a rady ako výhodne poistiť nehnuteľnosť.

Havarijné poistenie

Čo je havarijné poistenie? Aké sú poistné riziká a pripoistenia? Čo ovplyvňuje výšku poistného....čítajte o havarijnom poistení v našom sprievodcovi.

Ako vypovedať poistenie

Čo stane, keď vypovedáte rizikové poistenie, alebo poistenie so sporiacou zložkou? Prinášame vám prehľadného sprievodcu.

Poistenie podnikateľov

Čo je poistenie podnikateľov a priemyslových rizík? Ako poistiť majetok podnikateľa a čo obnáša poistenie zodpovednosti za škodu?

Povinné zmluvné poistenie

Bez tohto poistenia by ste s vašim autom nemali ani vycúvať z garáže. Aké škody hradí poisťovňa z PZP, kedy poisťovne neplní? Čítajte viac.

Formuláre a žiadosti

Stiahnite si európsky záznam o dopravnej nehode alebo správu o nehode. Tento formulár je rovnaký a platný vo všetkých krajinách EU. Ďalšie formuláre a tlačivá.

Zákony na stiahnutie

Hľadáte zákon o finančnom sprostredkovaní, o dohľade nad finančným trhom, zákonník práce či občiansky zákonník? Stiahnite si ich aktuálne platné znenie.

Zoznamy poisťovní

Hľadáte telofonne číslo, mail alebo adresu, poisťovne,finančného sprostredkovateľa, makléra, banky, krajského úradu alebo ministerstva? Navštívne naše zoznamy!

Reklama
Reklama

Reklama

000454.jpg

Komplexné cestovné poistenie online.


Reklama

Poškodený plot? Ako získať náhradu škody?

31.01.2017  |  Ľubica Florková  |  Finance.sk

Ráno ste sa zobudili a zistili ste, že vám v noci niekto poškodil plot. Alebo šofér dostal šmyk a skončil vo vašom plote? Či nejaký vandal a aj viete presne kto. A vy neviete, čo máte robiť.

7 tipov ako postupovať pri dopravnej nehode

24.01.2017  |  Ľubica Florková  |  Finance.sk

Kedy volať políciu a kedy to nie je potrebné. Aké kroky podniknúť a čo treba urobiť, keď už nastala dopravná nehoda. Jednotlivé kroky vám môžu pomôcť.

Najčastejšie chyby pri vyplňovaní správy o nehode

02.01.2017  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Nemusíte k nehode vždy volať políciu. Ak škoda nie je vysoká a s šoférom druhého vozidla je rozumná reč, stačí vyplniť správu o nehode. Prinášame vám pár rád a tipov, ako vyplniť EU formulár a vyvarovať sa častých chýb.

Aktuálne o poistení

Ak vytopíte susedov alebo pes pohryzie návštevu, pomôže poistenie zodpovednosti

11.05.2016

Poistenie majetku nemusí byť len o poistení nehnuteľnosti či domácnosti. Moderné poistenia ponúkajú možnosť poistiť si v rámci poistenia majetku aj zodpovednosť za škodu. Takéto poistenie za klientov zaplatí škody, ak napríklad vytopia susedov, ich pes pohryzie návštevu či ich dieťa oškrie susedovo auto. Poistenie pritom stojí len pár eur ročne.

Čisté riziko je v trende, kapitálové životné poistenie na ústupe

26.04.2016

Poistný trh sa v posledných rokoch mení. Z interného prieskumu NN Životnej poisťovne vychádza, že Slováci čoraz častejšie vyhľadávajú čisto rizikové životné poistenie a donedávna preferované kapitálové je na ústupe. Poisťovne tomuto trendu prispôsobujú i svoju ponuku. Záujem o investičné životné poistenie je stále stabilný.

Škody po prírodných živloch – v Prešovskom kraji vedie krupobitie

26.04.2016

Záplavy, víchrice a krupobitie spôsobili v minulom roku 5793 poistných udalostí a škody za vyše 5,6 milióna eur.  Najničivejší živel v minulom roku bolo krupobitie, ktoré spôsobilo vyše polovicu všetkých škôd. Krupobitie najviac vyčíňalo v Prešovskom kraji.

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.