Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s našim používaním súborov cookie. Ďalšie informácie

Máte choré dieťa? Ako sa chrániť pred výpadkom príjmu.

13.04.2017  |  Redakcia  |  Finance.sk

Jarné choroby detí (aj keď sú krátke) vedia výrazne okresať rodinný rozpočet. Našťastie sa pred výpadkom príjmu dá chrániť poistením.

Poistenie na hory

Kde a ako sa dá zjednať poistenie na hory, aká je cena poistenia, čo musíte zaplatiť horskej službe pri zásahu?

Poistenie domácnosti

Na aké predmety a vybavenie bytu sa vzťahuje poistenie domácnosti? Aká je výška poistenia domácnosti?

Všetko o životnom poistení

Aké je vhodné životné poistenie? Kapitálové, úrazové, investičné? Zorientovať v problematike vám pomôžu naše praktické abecedy.

Cestovné poistenie

Ako si zriadiť cestovné poistenie a čo všetko by ste o "cestovku" mali vedieť? Aká je jeho cena a čo ju ovplyvňuje?

Poistenie domu a bytu

Ako si poistiť domu, čo ovplyvňuje cenu poistného, proti akým rizikám poistiť dom, tipy a rady ako výhodne poistiť nehnuteľnosť.

Havarijné poistenie

Čo je havarijné poistenie? Aké sú poistné riziká a pripoistenia? Čo ovplyvňuje výšku poistného....čítajte o havarijnom poistení v našom sprievodcovi.

Ako vypovedať poistenie

Čo stane, keď vypovedáte rizikové poistenie, alebo poistenie so sporiacou zložkou? Prinášame vám prehľadného sprievodcu.

Poistenie podnikateľov

Čo je poistenie podnikateľov a priemyslových rizík? Ako poistiť majetok podnikateľa a čo obnáša poistenie zodpovednosti za škodu?

Povinné zmluvné poistenie

Bez tohto poistenia by ste s vašim autom nemali ani vycúvať z garáže. Aké škody hradí poisťovňa z PZP, kedy poisťovne neplní? Čítajte viac.

Formuláre a žiadosti

Stiahnite si európsky záznam o dopravnej nehode alebo správu o nehode. Tento formulár je rovnaký a platný vo všetkých krajinách EU. Ďalšie formuláre a tlačivá.

Zákony na stiahnutie

Hľadáte zákon o finančnom sprostredkovaní, o dohľade nad finančným trhom, zákonník práce či občiansky zákonník? Stiahnite si ich aktuálne platné znenie.

Zoznamy poisťovní

Hľadáte telofonne číslo, mail alebo adresu, poisťovne,finančného sprostredkovateľa, makléra, banky, krajského úradu alebo ministerstva? Navštívne naše zoznamy!

Reklama
Reklama

Reklama

000454.jpg

Komplexné cestovné poistenie online.


Reklama

Pokus o poistný podvod? Aj za maličkosť hrozí basa!

10.04.2017  |  Marek Mittaš  |  Finance.sk

Posudzovanie poistným podvodov je stále prísnejšie. Aj preto, že prestúpiť zákon v tomto prípade nemožno omylom.

Pri poistení zabúdame na kritické a duševné poruchy. Ako to napraviť?

29.03.2017  |  Marek Mittaš  |  Finance.sk

Životnou poistkou si množstvo Slovákov kryje následky úrazu. Ten však zďaleka nie je najčastejšou príčinou invalidity a smrti!

Ako sa dobre poistiť proti rakovine

27.03.2017  |  Miroslava Hrášková  |  Finance.sk

Každý rok pribudne na Slovensku 30 tisíc nových pacientov liečiacich sa na rakovinu.  Na túto skutočnosť reagujú aj poisťovne životným poistením. Ako vybrať to najlepšie?

Aktuálne o poistení

Vienna Insurance Group: za rok 2016 viac než dvojnásobný zisk

23.03.2017

• Nárast poistného na približne 9,1 mld. EUR   • Zisk (pred zdanením) na úrovni cca. 407 mil. EUR sa viac ako zdvojnásobil • Combined ratio s 97,3 percentami na dobrej úrovni • Návrh na vyplatenie dividendy sa zvýšil na 80 centov za akciu  • Fit pre budúcnosť s programom Agenda 2020

Ak vytopíte susedov alebo pes pohryzie návštevu, pomôže poistenie zodpovednosti

11.05.2016

Poistenie majetku nemusí byť len o poistení nehnuteľnosti či domácnosti. Moderné poistenia ponúkajú možnosť poistiť si v rámci poistenia majetku aj zodpovednosť za škodu. Takéto poistenie za klientov zaplatí škody, ak napríklad vytopia susedov, ich pes pohryzie návštevu či ich dieťa oškrie susedovo auto. Poistenie pritom stojí len pár eur ročne.

Čisté riziko je v trende, kapitálové životné poistenie na ústupe

26.04.2016

Poistný trh sa v posledných rokoch mení. Z interného prieskumu NN Životnej poisťovne vychádza, že Slováci čoraz častejšie vyhľadávajú čisto rizikové životné poistenie a donedávna preferované kapitálové je na ústupe. Poisťovne tomuto trendu prispôsobujú i svoju ponuku. Záujem o investičné životné poistenie je stále stabilný.

Interview

rjandik.jpgJandík: Zdravotné poistenie cudzincov je zákonnou podmienkou získania vstupného víza

"Typickým klientom sú manažéri z USA a Číny, Rusi, Ukrajinci alebo zahraniční študenti,"  vysvetľuje Roman Jandík, manažer marketingu Maxima poisťovne.  

Čítajte o možnostiach zdravotného poistenia pre cudzincov, ktorí prichádzajú na Slovensko predovšetkým z krajín mimo Európskej únie.